SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

1000₺ VE ÜZERİNDEKİ SİPARİŞLERDE KARGO BEDAVA. MAĞAZA TESLİM SEÇENEĞİNİ İŞARETLEMENİZ DURUMUNDA SİPARİŞİNİZİ SATIŞ OFİSİMİZDEN TESLİM ALABİLİRSİNİZ. İYİ ALIŞVERİŞLER DİLERİZ...

Türkiye'nin En Uygun Fiyatlı ve En Kaliteli Elektronik Komponent Satış Sitesi
Türkiye'nin En Uygun Fiyatlı ve En Kaliteli Elektronik Komponent Satış Sitesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

 

SATICI: BBC Elektrik Elektronik - Cem Bora Kamburoğlu

 

ADRES: Halil Rıfat paşa Mah. Yüzer Havuz sk. Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat:9 No:1256 Şişli / İstanbul

 

TELEFON: 0212 320 90 26

 

FAX:0212 210 25 23

 

E-MAIL: info@bbcelektronik.com

 

ALICI: Müşteri

 

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU:

 

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.bbcelektronik.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.bbcelektronik.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

 

MADDE 3 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

 

Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adresinde teslim edilecektir.

 

MADDE 4 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

 

Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 15 (On beş) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

MADDE 5 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ:

 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, alıcıya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalı, iade ve garanti şartlarında bahsedilen ''iadesi kabul edilmeyen'' ürünler dışında olmalı ve tekrar satılamayacak şekilde olmamalıdır. Ürün ile birlikte gönderilen e-faturaya istinaden iade faturası kesilmelidir.

 

MADDE 6 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

 

Satıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 15 (onbeş) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

 

 

MADDE 7 - İPTAL PROSEDÜRÜ:

 

Alıcı, satın aldığı mal/hizmetin iptalini istemesi durumunda siparişi kargoya verilmeden önce 0212 320 90 26 numaralı telefon veya info@bbcelektronik.com e-posta adresleri aracılığı ile iptal istemini satıcıya bildirmek zorundadır. Bu durumda satıcı ürünleri kargoya vermez ve en geç 3(üç) iş günü içerisinde alınan mal/hizmet bedelini alıcıya iade eder. Satıcıya telefon ve e-posta yolu ile iptal talebi belirtilmezse siparişin iptali yoktur. Bu durumda alıcı ve satıcının sipariş ile ilgili beyan ve taahhütleri geçerli olur.

 

MADDE 8 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

 

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.bbcelektronik.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 

 

MADDE 9 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATİ:

 

 

Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan E-fatura içeriğinde mevcuttur.

 

MADDE 10 - CAYMA HAKKI:

 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.bbcelektronik.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin gönderilen E-faturaya istinaden faturada yazılı olan Mal Hizmet, Miktar ve Birim bilgileri aynı şekilde yazılarak Fatura tutarına kargo ve diğer masraflar dahil edilmeden iade faturası kesilmesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 15 (onbeş) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli alıcı tarafından karşılanır.

 

MADDE 11 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER:

 

 Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar (Boyutları istediğiniz ölçülerde sizin için kesilmiş/hazırlanmış kablo, kablo çeşitleri ve makaron çeşitleri, Antistatik masa örtüsü vb.), Sprey çeşitleri, Kullanılan ürünler, Aksesuarları, kullanma kılavuzu ve/veya broşürü eksik olan ürünler, Hasarlı ürün kutusu (Orjinal kutusunun kaybolması ya da hasar görerek açılması), Ürünün tekrar satılamayacak şekilde olması, süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.

 Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 Aşağıdaki Elektronik malzemelerin iade edilebilmesi, ürünün kullanılmamış ve size gönderilen ambalajından çıkartılmamış olması şartına bağlıdır.

 Dirençler, Kondansatörler, Transistörler, Tüm entegre çeşitleri, Röleler, Kristaller, Jaklar, Ledler, Lehimler, Diyotlar, Optokuplörler, Güç elektroniği malzemeleri, Kablolar, Makaronlar, Ölçü aletleri, Her türlü pcb montaj tip ürün, Motor çeşitleri, Arduino devreler ve Arduino kitleri

MADDE 12 - YETKİLİ MAHKEME:

 

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

Siparişin sonuçlanması durumunda alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et